Przejdź do treści

Suchy lód używany do czyszczenia

  • przez

Granulat suchego lodu pozwala doskonale wyczyścić karoserię pojazdów, nawet z zabrudzeń, które tworzyły się przez całe lata. Są to między innymi zacieki z wyciekającego oleju napędowego, ropy lub benzyny. Nawet mocny strumień lodu z agregatu nie jest w stanie sprawić, że blacha zostanie wygięta. Dlatego czyszczenie za pomocą tego sposobu staje się popularne w warsztatach samochodowych.

Co wyczyścimy suchym lodem?

czyszczenie suchym lodemNa to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ tak naprawdę można by było stwierdzić, że wszystko. Właściciele samochodów, którzy chcą przemalować dany element chętnie zgłaszają się na czyszczenie suchym lodem. Tak samo osoby, które chcą pozbyć się trwałych zabrudzeń, wspomnianych powyżej. Zaschnięty smar, olej lub któryś z rodzajów paliwa naprawdę trudno schodzi z lakieru i trzeba przy tym uważać. Suchym lodem czyści się także silniki pojazdów, ponieważ materiał czyszczący nie zostaje wewnątrz. Kruszy się na tak małe kawałki, że jest zupełnie nieszkodliwy i silnik pracuje tak, jak powinien. Suchy lód nadaje się też do piaskowania i czyszczenia cienkiego aluminium. Nawet blaszka o grubości jednego milimetra nie zostanie zagięta przez strumień rozpędzonych kryształków suchego lodu. Czyszczenie przebiega bardzo szybko, dlatego nie ma szans na powstanie dodatkowych uszkodzeń. Jak widać, metoda nadaje się do wielu rodzajów prac i warto z niej korzystać, ponieważ ma dużo zalet.

Bardzo polecam stosowanie suchego lodu w tego typu pracach, ponieważ za jego pomocą można sprawić, że karoseria lub lakier będzie wyglądać tak, jakby dopiero co wrócił z salonu. W wielu warsztatach samochodowych spotkamy się z tego typu usługą i jest ona szczególnie mocno polecana dla właścicieli pojazdów zabytkowych. Lakier na nich jest delikatny i trzeba o niego dbać.