Szczelność w strefach okapowych zapewniana przez profile

Zarówno taras jak i balkon muszą zostać odpowiednio wykończone. Wśród elementów wykończeniowych coraz częściej stosuje się specjalne profile okapowe. Są to profile, które wykonuje się z aluminium. Znajdują się one na krawędziach tarasów i balkonów.

Skuteczne odprowadzanie wody z posadzki za pomocą profili

profil okapowy do tarasuChodzi jednak tylko o takie tarasy i balkony, które zostaną wyłożone płytkami ceramicznymi. Cały profil wykonany jest z aluminium, ale dodatkowo posiada powłokę poliestrową. Oprócz tego w profilu znajduje się również warstwa uszczelniająca, izolacyjna. Ta izolacja jest zespalana z posadzką wykonywaną z płytek ceramicznych. Cały system zbudowany jest z takich elementów jak: profil właściwy prosty, łącznik i oczywiście kątowniki. Taki profil okapowy do tarasu posiada wiele właściwości, przez co jest chętnie wybierany przez klientów. Przede wszystkim profile aluminiowe zapewniają szczelność w strefach okapowych. Dzięki profilom okapowym można swobodnie odprowadzać nadmiar wody z posadzki. Jako że profil aluminiowy jest pokryty dodatkowo warstwą poliestrową, jest odporny na korozję, czyli niszczenie. Warto też wspomnieć o tym, że profile okapowe zapewniają naprawdę estetyczny wygląd tarasu. Trzeba wiedzieć, do jakich podkładów mogą być montowane profile okapowe. Najlepsze będą oczywiście podłoża betonowe. Nadają się też wszystkie inne podłoża, które zapewniają sztywność i wytrzymałość.

Liczy się także odpowiednia nośność podłoża. Przed założeniem profili okapowych należy upewnić się, czy podłoże jest wolne od zanieczyszczeń. Przygotowanie podłoża jest bardzo ważne dla efektu końcowego. Montaż profili okapowych zawsze zaczyna się od narożników. Warto pamiętać o tym, że w posadzce muszą znajdować się odpowiednie dylatacje. Montażem mogą zająć się też profesjonalne firmy wykończeniowe.