Przejdź do treści

Szklane bombki na choinkę

Naszą rodzinną tradycją jest, że spędzamy święta Bożego Narodzenia u babci. Zjeżdża się wtedy do niej cała nasza rodzina i wszyscy zasiadają przy bogato zastawionym stole. W tle słychać odtwarzane w głośnikach kolędy, a dodatkowego uroku całości dodaje pięknie przystrojona choinka.

Ręcznie zdobione szklane bombki są najpiękniejsze

bombki choinkowe szklaneChoinka u babci to jeden z najważniejszych elementów świąt. Zawsze musi być żywa i odpowiednio wysoka. Dokładnie takiej wysokości, by na czubku zmieścił się ręcznie robiony anioł z bibuły. Oprócz tego, na choince zawsze zawieszane są jeszcze duże, świecznikowe lampki i najważniejsze ze wszystkiego, bombki. Ręcznie zdobione bombki choinkowe szklane. Oczko w głowie mojej babci. Za każdą zbitą sztuką wylewa potok łez. Piękne, duże wielokolorowe bombki to jeszcze pozostałość z jej rodzinnego domu. Mama babci sama zdobiła je przeróżnymi wzorami. Mają więc nie tylko wartość estetyczną, ale, przede wszystkim, sentymentalną. Część z nich jest w kształcie kuli, część w formie stożkowatej, część natomiast posiada harmonijkowe wgłębienie, tak zwany reflektor. Wszystkie wykonane są ze szkła, na prawdę delikatne i filigranowe. Mimo upływu tak wielu lat, nadal prezentują się świetnie i zachwycają każdego, kto tylko je zobaczy. Przechowywane przez babcię w kartonie, każda bombka owinięta jest pojedynczo w folię bąbelkową. Mam nadzieję przeżyją jeszcze długie lata i jeszcze następne pokolenia będą miały okazję je podziwiać.

Święta u babci to na prawdę cudowny czas. Cała rodzina zgromadzona przy jednym stole, a pod bogato przystrojoną choinką piętrzy się stos prezentów. Ten wystrój, choinka z bombkami, ta atmosfera, ludzie wokół i mnóstwo pysznego jedzenia sprawiają, że z sentymentem wspomina się każde w ten sposób spędzone święta.