Przejdź do treści

Szklane rzemiosło – dekoracje

Mówiąc o szklanych dekoracjach najczęściej przychodzą na myśl rzeźby bądź ozdobne okna wykonane z tego właśnie tworzywa. W dzisiejszych czasach jednak technologia produkcyjna rozwinęła się na tyle, że można zamówić praktycznie każdy element wyposażenia domu wykonany w niezwykły sposób ze szkła. Zapotrzebowanie, zwiększające się coraz bardziej, na takie właśnie ozdoby sprawia, że producenci tworzą ich coraz więcej i coraz bardziej skomplikowane. Zrodziła się także możliwość zamawiania indywidualnych projektów, wykonywanych w porozumieniu z klientem i zgodnie z jego wskazówkami.

 

glass-tiles-569029_640Szklane balustrady

Zdecydowanie najpopularniejsze są teraz szklane balustrady. Zyskują sobie coraz większe grono zwolenników, którzy chcą mieć w swoim domu coś odmiennego niż tradycyjne rozwiązania. Wygląda to bardzo egzotycznie i wprowadza do wnętrza atmosferę luksusu. Wyglądają również bardzo pięknie i świetnie komponują się właściwie z każdym stylem, w jakim może być urządzone wnętrze. Ponadto można zamówić własny wzór, w jakim mają być wykonane poszczególne elementy zamówienia. Sprawia to, że każda taka konstrukcja jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Tym bardziej więc są one pożądane i klienci coraz częściej decydują się na takie właśnie rozwiązanie. Także dlatego, że jest ono tak bardzo niekonwencjonalne i, jak dotąd, niespotykane. Wszystko to razem przyczynia się do elitarnego charakteru tego rodzaju ozdób.

 

Szkło i szklane kabiny prysznicowe na wymiar

Innym przykładem ciekawego zastosowania szkła są kabiny prysznicowe na wymiar. Można zamówić dowolną kabinę, która będzie dopasowana nie tylko do rozmiarów, jakie są wymagane. Wykonywanie tego typu elementów wyposażenia na zamówienie oznacza także, że można je dowolnie spersonalizować. Dopasowanie do stylu, w jakim wykonane jest wnętrze nie stanowi właściwie żadnego problemu. Jest to bardzo dobre rozwiązane dla osób ceniących sobie indywidualne podejście do wyposażenia wnętrz. Wykonanie kabiny na zamówienie stwarza możliwości, na jakie nie można liczyć w wypadku kupowania gotowych elementów. Nie tylko są one wykonane w niepowtarzalny sposób.

bathroom-389262_640Od decyzji klienta zależy także

  • wysokość,
  • grubość,
  • przezroczystość,
  • kolor szkła,

z którego kabina jest wykonana. Stwarza to nieograniczone możliwości wyboru i dostosowywania ich do własnych potrzeb i wizji danego wnętrza. Dekorowanie jeszcze nigdy dotąd nie miało takiego rozmachu i tak wielkich możliwości jak w dzisiejszych czasach.

 

glass-473758_640Druk na szkle – możliwości

Bardzo ciekawe możliwości stwarza również druk na szkle. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza w przypadku, kiedy w cenie jest indywidualizm i chęć posiadania czegoś niepowtarzalnego. Druk pozwala na ozdobienie właściwie każdego elementu dekoracji wykonanego ze szkła w dowolny sposób. Przykładem wykorzystania tej techniki może być wygrawerowanie na blacie stołu motywów na przykład roślinnych, układających się w pewien określony wzór. Dzięki temu nie jest już potrzebny obrus ani żadne inne nakrycie stołu. Blat sam w sobie jest jednocześnie funkcjonalny oraz pięknie ozdobiony. To tylko jeden z wielu przykładów wykorzystania tej techniki. Dzięki niej można w ten sposób ozdobić szafki, blaty kuchenne czy też inne elementy wyposażenia wykorzystywane na co dzień na przykład w kuchni.

 


 

drop-of-water-566904_640Źródła artykułu:

  • Szklane panele – firma posiadająca w ofercie szklane balustrady oraz nadruk na szkle
  • Alisglass – szklarz z Wrocławia oferujący wysokiej jakości kabiny prysznicowe na wymiar oraz balustrady szklane
  • Murator dom – porady

 


 

stained-glass-window-180279_640Szklane elementy dekoracyjne, choć niesłusznie, są bardzo często niedoceniane przy komponowaniu wyposażenia domu. Wbrew pozorom mogą być jednocześnie ładne i funkcjonalne, jak opisane powyżej kabiny prysznicowe czy blaty. Rynek pod wym względem jest bardzo dynamiczny i w bardzo płynny sposób dostosowuje się do aktualnych potrzeb nabywców.

 

Dodaj komentarz