Przejdź do treści

Szkolenia dla elektryków – najnowsze akcesoria

Nauka i technika idą na przód. My próbując dostosować się do tego pędu, sięgamy po coraz to nowsze źródła wiedzy. Kończymy kurs za kursem, by móc utrzymać się w pracy.
Elektrycy co pięć lat muszą powtarzać kursy. Odnawiany kurs trwa zwykle jeden dzień i kończy się egzaminem. Natomiast szerszy zakres jest wymagany przed przystąpieniem do pracy. Podczas szkoleń zainteresowani nabywają wiedzy teoretycznej, ukazanej poprzez przepisy obowiązującego prawa.

szkoleniaSzkolenia dla osób ubiegających się o nabycie, lub przedłużenie uprawnień do:

  • obsługi,
  • konserwacji,
  • remontów,
  • montażu,
  • kontrolno-pomiarowych dla urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do i powyżej 1kV,

odbywają się indywidualnie lub grupowo u klienta. Taki kurs dla osób ubiegających się o przedłużenie uprawnień trwa do jednego dnia.
Odbywa się u klienta lub w sali szkoleniowej, zakończony zostaje egzaminem, zdawanym przed komisją. Wykładowcami są uprawnieni członkowie komisji URE. Prowadzą szkolenia z zakresu uprawnień elektrycznych grupy pierwszej.

elektrycznośćPodstawą prawną jest:

Ustawa prawo energetyczne
Dzięki ukończeniu takiego szkolenia można nabyć uprawnienia państwowe do:

obsługi,
konserwacji,
remontów,
montażu,
czynności kontrolno-pomiarowych

Szkolenia prowadzone są w sposób przystępny i ciekawy. Najważniejsze dla nas jest zrozumienie tematu, jego zagadnień. Dlatego zatrudniamy wykładowców z umiejętnością przekazywania wiedzy. Bo wiedza może uratować życie.

Szkolenia miękkie mają za zadanie zapoznać uczestników także z najnowszymi akcesoriami, niezbędnymi w pracy elektryka. Idziemy z postępem.

Nauka i technika wciąż się rozwijają więc i my musimy rozwijać się razem z nimi. Stacje transformatorowe mają różne oznaczenia i ich rodzajów jest mnóstwo. Jednym z nich są stacje transformatorowe słupowe. Masa transportowa takiego sprzętu jest do 75% niż masa żerdzi wirowanej. Bez problemu można dostarczyć ją na miejsce posadzenia oraz zamontować
bez użycia ciężkiego sprzętu specjalistycznego. Można ją zamontować ręcznie. Sprawdza się w warunkach miejskich, osiedlowych i wiejskich oraz odbiorców przemysłowo – usługowych z sieci napowietrznej lub kablowej średniego napięcia, a szczególnie odbiorców na terenach

podgórskich, górskich i innych trudno dostępnych dla ciężkiego sprzętu specjalistycznego.

Rozwiązanie to eliminuje znacznie koszty dotychczas stosowanych konstrukcji podMRw-b

elektryk1Inne przykłady stacji transformatorowych to:

jednotransformatorowe
MRw-b 20/2×630

dwutransformatorowe
MRw-bS
o mocy do 4000 kVA
MRw-bP
piętrowe

Minibox 20/630
z obsługą zewnętrzną
WST 20/630

„Słup ogłoszeniowy”
PST-b 20/630

stacja podziemna
ZK-SN

Dlatego też szkolenia są bardzo ważne, świat się zmienia i my zmieniamy się razem z nim. Warto znać nowinki techniczne bo usprawniają one pracę. Warto uczyć się, by uniknąć niebezpieczeństw wynikających z wykonywanego zawodu Szkolenia dla elektryków prowadzone są w taki sposób, aby zainteresować uczestnika. Można się także dowiedzieć czegoś więcej o pulpitach sterowniczych, które umożliwiają sterowanie zdalne.

 


usługi elektryczneWięcej informacje:

  • Seiton – firma oferująca szkolenia miękkie, dla firm i urzędników
  • Elmontaż – przedsiębiorstwo oferujące urządzenia elektryczne takie jak rozdzielnie, stacje transformatorowe oraz pulpity sterownicze
  • Murator dom – najlepsza strona domowa

 


 

elektryk2Pulpity sterownicze typu PSc przeznaczone do stosowania w układach zdalnego sterowania i kontroli pracy napędów, zespołów napędowych, ciągów technologicznych. Wykonane są w dwóch wersjach. Są wykonane z profilowanych blach złączonych, można je ustawić przy ścianie lub jako wolnostojące w pomieszczeniach. Teraz już widzimy jak szeroką wiedzę musi posiadać elektryk. Warto więc inwestować w wiedzę oraz nabywanie umiejętności. Szkolenia dla elektryków zapewniają nam nie tylko szeroki jej zakres, lecz także właściwą, ciekawą formę przekazu. Nie bójmy się zdobywać doświadczenia, bo to nasza inwestycja w przyszłość.

6 komentarzy do “Szkolenia dla elektryków – najnowsze akcesoria”

Dodaj komentarz