Przejdź do treści

Szkolenia dla operatorów dronów

  • przez

Ostatnimi czasy drony stały się niezwykle popularne. Jednak należy wiedzieć, że nie możemy po prostu zakupić drona i latać nim po naszym podwórku. Możliwe jest jedynie wykonywanie lotów rekreacyjnych bądź też sportowych. Jeśli chcielibyśmy odbywać loty komercyjne to konieczne będzie posiadanie specjalnych uprawnień, które możemy stosunkowo szybko uzyskać. 

Uprawnienia do latania dronem 

szkolenia uavo opoleNa chwilę obecną w naszym kraju mnóstwo osób posiada drony. Są to małe latające pojazdy bezzałogowe. Większość osób lata dronami głównie w celach rekreacyjnych lub sportowych. Jednak coraz częściej dronów używa się do zadań komercyjnych. Szczególnie popularne jest latanie dronami w celu filmowania różnych eventów organizowanych w miastach. Takie ujęcia z lotu ptaka mogą naprawdę wyglądać niesamowicie. Od jakiegoś czasu słyszy się jednak o tym, że do takiego latania dronem konieczne jest odbycie szkolenia UAVO Opole jest zaś jednym z miast, w którym możemy takie szkolenie odbywać w specjalnym ośrodku. Koszty wyrobienia uprawnień do latania dronem są zbliżone do kosztów jakie musimy ponieść przy kursach na prawo jazdy. Szkolenie UAVO kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Koszt ostatniego z egzaminów czyli egzaminu praktycznego wynosi około 100zł. Obecnie szkolenia dzielą się na te gdzie dron jest w zasięgu naszego wzroku oraz te gdzie lata się dronem, z którego podgląd mamy na ekranie pilota. 

Na chwilę obecną wiele firm zajmujących się wideofilmowaniem posiada własne drony. Od jakiegoś czasu takie urządzenia są niezwykle popularne ale ich ceny są stale dość wysokie. Nie ma w tym w zasadzie niczego dziwnego ponieważ takie drony posiadają kamery, które są w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości HD lub też FullHD. Trwają prace nad dronami nagrywającymi obraz w 4K.