Przejdź do treści

Szkolne tablice magnetyczne

  • przez

 

Z całą pewnością przestrzeń szkolna kojarzy się nam z kilkoma konkretnymi atrybutami. Jednym z nich jest tablica, na której nauczyciel zapisuje temat lekcji i najważniejsze kwestie, które powinny pojawić się w notatkach uczniów. Tablica szkolna w ostatnich latach uległa wymianie i w miejsce czarnej tablicy, na których pisano kredą, pojawiła się tablica magnetyczna.

Właściwości tablicy magnetycznej

tablice magnetyczneTablica tego typu charakteryzuje się białym kolorem i wykonana jest z materiału, który umożliwia pisanie po niej zmazywalnymi pisakami. Oczywiście, jak już sama nazwa flamastrów sugeruje, mamy możliwość zmazywania wszystkiego, co napiszemy na tablicy, dzięki czemu jest ona bardzo użyteczna i doskonale sprawdza się w szkołach. Tablice magnetyczne, które produkowane są z myślą o szkołach, charakteryzują się dużymi rozmiarami. Niektóre z nich są produkowane jako całość składająca się z trzech elementów, gdzie długość środkowej tablicy jest dwukrotnie większa od tablic, które znajdują się „na skrzydłach”. Dzięki temu możliwe jest złożenie tablicy, przez co nauczyciel zyskuje więcej miejsca, które może zapisać, bez konieczności ścierania informacji. Ta funkcjonalność sprawia, że nauczyciel ma możliwość przygotowania notatki dla uczniów i zakrycia jej przy pomocy bocznych tablic. Jest to bardzo przydatne, kiedy nauczyciel chce przyspieszyć przebieg przeprowadzanych przez siebie zajęć, co zdarza się często przy wprowadzaniu nowego tematu.

Tablica magnetyczna, aby spełniała swoją funkcjonalność, musi cechować się rozmiarem, który będzie dopasowany do potrzeb sali lekcyjnej, a także do możliwości związanych z miejscem na ścianie. Tablica musi bowiem być zawieszona na odpowiedniej wysokości, a ze względu na swoją długość i szerokość ściana musi być odpowiednio wysoka i „pusta” w danym miejscu.