Przejdź do treści

Tygodniowe zimowe wczasy nad Morzem Bałtyckim

Każde dziecko potrzebuje odpoczynku od nauki. W związku z tym organizowane są różne wakacje dla dzieci w formie kolonii i półkolonii. Mogą to być nie tylko półkolonie letnie, ale również takie, które odbywają się zimą. W przypadku półkolonii zimowych dzieci wyjeżdżają najczęściej w okresie ferii zimowych.

Zajęcia organizowane w trakcie półkolonii zimowych nad morzem

półkolonie zimowe dla dzieci trójmiastoOrganizacje zajmujące się przygotowywaniem takich półkolonii, zazwyczaj wybierają konkretny temat. Półkolonie trwają krócej niż kolonie i zazwyczaj dziecko przebywa na takim wyjeździe tydzień. Wśród miejsc, które cieszą się największym zainteresowanie, są oczywiście miejscowości nadmorskie. W Polsce półkolonie organizowane są zazwyczaj w Trójmieście – Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Takie półkolonie zimowe dla dzieci trójmiasto wiążą się z wieloma atrakcjami, z których dzieci będą mogły skorzystać. Najczęściej półkolonie łączy się z zajęciami sportowymi. Mogą to być półkolonie nastawione na piłkę nożną, żeglowanie, parkour i inne. Jeśli chodzi o półkolonie zimowe, najczęściej wiążą się one z różnymi formami rozrywki organizowanymi na halach sportowych. Dużą popularnością cieszą się właśnie półkolonie piłkarskie. Na taki obóz mogą przyjechać nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki, które lubią grać w piłkę. Najpierw zawsze trzeba sprawdzić turnusy, w których odbywają się półkolonie i wybrać taki turnus, który pokryje się z feriami zimowymi dziecka. Na półkoloniach zagwarantowana jest profesjonalna opieka.

Dzieci mają zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie, a do tego oczywiście wiele atrakcji – nie tylko piłka nożna, ale też basen, wyjścia do kina, nad morze. Na takich półkoloniach zimowych dziecko na pewno nie będzie się nudzić. Zimą nad morzem jest zdecydowanie mniej turystów, dlatego półkolonie w tym czasie to bardzo dobry pomysł.