Przejdź do treści

Uczestniczyłam w bardzo udanej wycieczce rowerowej

W zeszłym roku zdecydowałam się kupić nowy rower po sezonie. Dzięki temu udało mi się całkiem sporo zaoszczędzić, bo jesienią ceny rowerów były o kilkanaście procent niższe. Najbliższe wakacje zamierzałam spędzić jeżdżąc rowerem po różnych ciekawych miejscach. 

Zwiedzanie malowniczych terenów na wycieczce rowerowej 

wycieczka rowerowa po mazurachW maju szykowała się ciekawa wycieczka rowerowa po mazurach, którą organizował mój kolega z pracy. Postanowiłam się zapisać, gdyż miałam już porządny rower i mogłam nim zjeździć mnóstwo kilometrów. Nie znałam za dobrze rejonów, bo w tym województwie mieszkałam od niespełna dwóch lat. Zapisy na wycieczkę były darmowe, tylko musieliśmy sobie kupić koszulki, żeby każdy miał taką samą. Adam, kolega który organizował wycieczkę zamawiał dla każdego koszulkę i wystarczyło dać mu pieniądze. Do wycieczki się nie musiałam specjalnie przygotowywać, ponieważ dużo jeździłam rowerkiem stacjonarnym zimą i miałam całkiem niezłą kondycję. Adam dokładnie zaplanował wycieczkę wybierając zielony szlak rowerowy. Dzięki temu mogłam zwiedzić malownicze tereny i nawet nie sądziłam, że tutaj było tak pięknie. Wyruszyliśmy ekipą dziesięcioosobową i wszyscy dotrzymywali tempa. Każdy regularnie wybierał się na takie wycieczki rowerowe i był już zahartowany. Wieczorem jak dojechaliśmy do punktu docelowego na odpoczynek to Adam rozpalił ognisko i opowiadaliśmy sobie różne historie, które spotkały nas podczas wycieczek rowerowych. Następnego dnia z rana ruszyliśmy w dalszą drogę. 

To była najlepsza wycieczka rowerowa na jakiej kiedykolwiek byłam. Zobaczyłam tak wiele pięknych miejsc i nawet zrobiłam kilka zdjęć na pamiątkę. Zamierzałam regularnie wybierać się na takie wycieczki a było gdzie jeździć. W okolicy było mnóstwo tras rowerowych.