Przejdź do treści

Urządzanie mieszkania z wykorzystaniem krzeseł przemysłowych

Coraz większym problemem jest urządzenie mieszkania w oryginalnym stylu. Większość osób dokonuje zakupów w dużych sieciówkach, gdzie w jednym miejscu można dostać wszystkie potrzebne elementy. Jednak przez takie zakupy mieszkania wielu osób, wyglądają niemal identycznie. Według jednego wzorca z katalogu czy gazety. Sztuka urządzania mieszkań polega jednak na oryginalnym pomyśle i jego dobrym wykonaniu.

Krzesła przemysłowe i nietypowe stołki w jadalni

krzesla przemysłowePewnym nurtem, który można ostatnio zauważyć w wystroju wnętrz jest industrializm czyli styl przemysłowy. Moda ta zaczęła się od adaptowania starych fabryk pod mieszkania. Wnętrza te w swojej surowości miały bardzo dużo uroku. Jednak nie można ich urządzić jak tradycyjny dom dla rodziny z dziećmi. Do dekoracji takich pomieszczeń architekci używali dawnych sprzętów przemysłowych. Tak więc żyrandolem były wielkie lampy z hali produkcyjnej, a stołki barowe to dawne krzesła warsztatowe. Wszystko to w swojej surowości potrafi doskonale współgrać. W takim budownictwie nie zasłania się także surowej cegły. Wręcz przeciwnie ściana z takiego materiału staje się centralnym elementem wystroju w pomieszczeniu. Kluczem do stworzenia klimatu fabryki jest surowość przedmiotów. Dlatego też wszystko powinno być proste i i gładkie. Dokładnie takie jak stało by w zakładzie produkcyjnym. Stół jadalny dla przykładu może przypominać stół na którym pracował by robotnik. Jest to oczywiście tylko jeden z możliwych stylów możliwości jest o wiele więcej i każdy powinien wybrać swój własny styl.

Styl prowansalski

lampa w stylu prowansalskimPewnego rodzaju przeciwieństwem stylu industrialnego jest styl prowansalski. Jest to styl pochodzący z Francji. Swoim klimatem przypominać ma malowniczą wieś sprzed lat. Główną cechą charakterystyczną są białe meble shabby chic. Są to także meble z pchlego targu oraz świeże kwiaty polne. W kwestii materiałów styl ten stawia na naturalność i dowolność. Można łączyć wiele różnych form. Jeszcze jednym elementem, którego absolutnie nie może zabraknąć jest kojarząca się w Prowansją lawenda. Może ona być widoczna pod wieloma postaciami. W dodatkach, jako obraz lub zapach. Dowolność w tym temacie jest duża. Ważnym elementem są również meble. Znane z dużych sklepów meble systemowe nie wchodzą w grę. Jednak już odmalowane stare hokery drewniane jak najbardziej. Wszystko oczywiście zależy od pomysłu właściciela. Jednak należy się starać by każda rzecz była na swój sposób wyjątkowa. Lampy w stylu prowansalskim to głównie klimatyczne lampiony nadające klimatyczny nastrój. Styl prowansalskim ma kojarzyć się ciepłym domem. Dlatego dobrze współgrają różnego rodzaju poduszki, koce, zasłony. Wszystko oczywiście z naturalnych materiałów.

Jaką rolę odgrywają lustra dekoracyjne

lustro dekoracyjneLustra są wykorzystywane w aranżacji wnętrze niemal od zawsze. Mogą one spełniać kilka funkcji:

  • powiększać optycznie przestrzeń,
  • doświetlać wnętrze,
  • dekorować,
  • pomagać w codziennych czynnościach

Dekoratorzy wnętrz od dawna stosują lustra jako element, który powiększa małe pomieszczenia. Dzieje się tak dlatego, że lustro odbija światło dzięki czemu pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne. Większość osób jednak kojarzy lustra z ich funkcją użytkową i montuje je w łazience czy przedpokoju. Jest to duży błąd. Gdyż dzięki wieszaniu luster pomieszczenia może sporo zyskać. Nie bez znaczenia jest również rama, którą należy dopasować do wystroju pomieszczenia. Dzięki czemu może stanowić centralny element dekoracyjny.

 


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Meblostyl – internetowy sklep meblowy oferujący meble systemowe i młodzieżowe
  • Bibelots Boutique – sklep online sprzedający lustra dekoracyjne
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Tech-Pur – strona internetowa firmy tworzącej krzesła przemysłowe i laboratoryjne

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz to zadanie bardzo wymagające. Wnętrze domu powinno odzwierciedlać styl właścicieli. Jednak należy pamiętać, aby nie wypracować swój własny, indywidualny styl. Niepowtarzalne wnętrze to klucz do dobrego, całościowego efektu.