Przejdź do treści

Usuwanie tatuażu i inne zabiegi jakie wykonamy u kosmetyczki

zabiegi na cellulit

Salony kosmetyczne kojarzą się głównie z manicurem, pedicerem i maseczkami na twarz. Jednak w obliczu postępującej technologii i zaawansowanych badań, obecnie oferowane są tam profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej. Co dokładnie?

Na czym polegają zabiegi na cellulit?

Popularnymi obecnie kuracjami w gabinetach kosmetycznych są zabiegi wyszczuplające. Doskonale wspomagają diety odchudzające oraz ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę:

zabiegi na cellulit

 • likwidują małe fałdki,
 • usuwają toksyny i nadmiar wody z organizmu,
 • poprawiają przeminę materii
 • poprawiają wygląd i jędrność skóry oraz wiele innych.

 

Należą do nich także zabiegi na cellulit, w szczególności masaże różnymi technikami, endermologia oraz ultradźwięki niskiej częstotliwości. Te ostatnie są nowością w medycynie estetycznej, przynoszą bardziej widoczne rezultaty i pomagają uzyskać efekt usuwania tłuszczu bez ingerencji chirurgicznej. Niestety na tle innych kuracji antycellulitowych ta jest najdroższa. Kilkukrotnie przewyższa cenę masażu bańkami chińskimi lub zabiegu body wrap.

Usuwanie tatuażu – na czym polega i jak się do niego przygotować?

tatuażJednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej w Polsce jest mikrodermabrazja. Wiele osób słyszało już tą nazwę, lecz nie do końca wie na czym to polega. Przede wszystkim działając na zasadzie peelingu ściera naskórek aż do głębszych jego warstw. W ten sposób mikrodermabrazja przyczynia się do usunięcia: zaskórników, trądziku, rozszerzonych porów, blizn, przebarwień, cellulitu u innych. Jest stosunkowo niedroga (40-200 złotych za twarz, szyje lub dekolt) i mogą korzystać z niej nawet kobiety w ciąży. Zaleca się wykonanie jej także przed zabiegiem laserowym, jak chociażby usuwanie tatuażu. Głównie ze względu na to, że mikrodermabrazja powoduje:

 • poprawienie kolorytu, elastyczności i ukrwienia skóry,
 • dotlenia, odżywia, i pobudza skórę do produkcji kolagenu,
 • zmniejsza widoczność płytkich zmarszczeń, przebarwień, blizn i odblokowuje pory.

Usuwanie tatuażu jest bardzo bolesne i wymaga kilku sesji, a jego powodzenie zależne jest od wielkości i koloru pigmentu. Warto dodać, że usuwanie tatuażu bywa nawet kilkukrotnie droższe niż samo jego wykonanie.

Skleroterapia i inne zabiegi z użyciem igły

Zabiegi kosmetyczne to nie tylko te poprawiające wygląd, ale też takie, które pozytywnie wpływają na zdrowie. Do tej pory żylaki leczono operacyjnie ze znieczuleniem, co wiązało się z ryzykiem powikłań. Obecnie medycyna estetyczna oferuje taki możliwości jak skleroterapia. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. W bezinwazyjny sposób usuwa wszystkie żylaki i naczynka. Polega na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu, powodującego zwłóknienie naczyń krwionośnych, a w efekcie zamknięcie i zniknięcie przebarwień. Skleroteriapia wykonywana jest już we wszystkich większych miastach (takich jak Toruń czy Łódź), a jej koszt to ok. 1500 złotych. Do leczenia różnego typu schorzeń w medycynie estetycznej używa się także kwasu hialuronowego. Leczy chociażby:

 • jaskrę,
 • złamania,
 • trudne do gojenia rany,
 • przepukliny,
 • przykurcze mięśni.

Mimo wszystko wykorzystywany jest także przy zabiegach korygujących wygląd, takich jak powiększanie ust. Dzięki niemu w kilka sekund wargi są uwypuklone, nawilżone, z pięknym konturem, a twarz staje się młodsza i pełna blasku. Efekt utrzymuje się przez około rok, następnie zabieg należy powtórzyć.


Więcej można przeczytać na:


Podsumowanie

Gabinety kosmetyczne oferują obecnie bardzo szeroką ofertę zabiegów. Można śmiało powiedzieć, że stanowią już małe kliniki medyczne, które nie tylko poprawiają urodę, ale także zdrowie i pozytywnie wpływają na samoocenę pacjentów.