Przejdź do treści

Warto mieć w ogrodzie: grille gazowe i siatki na krety

Ogród wraz z tarasem jest jak dodatkowe pomieszczenie domu w ciepłe dni. Jest to odpowiednie miejsce do relaksu, jak i do wspólnego spędzania czasu z rodzina oraz ze znajomymi. Aby czas spędzany w nim był jeszcze bardziej przyjemny należy go odpowiednio wyposażyć.

Czy warto inwestować w grille gazowe?

grill w ogrodzieCoraz większa liczba osób decyduje się na grille gazowe. To dzięki nim można przygotować zdrowsze dania. Grille gazowe mogą być zasilane na dwa sposoby:

  • gazem propan butan z butli gazowej
  • gazem ziemnym z instalacji gazowej

Zaletą grilli gazowych może być to, że szybko się one nagrzewają, a także można dzięki nim kontrolować temperaturę. Jednak ten rodzaj grilla jest droży od grylli elektrycznych lub węglowych. Wybierając odpowiedni dla siebie grill gazowy warto jest sprawdzić, czy także można go zapalić zapałką, jest to dobre rozwiązanie, gdy zapalnik grilla się po prostu popsuje. Jednym z przykładów są grille gazowe broil king, które są dobrym rozwiązaniem dla większych rodzin oraz do osób które bardzo często organizują spotkania grillowe. Podczas wyboru grilla dla siebie, ważny jest także materiał, z którego został wykonany. Materiał powinien być wysokiej jakości, palinki najlepiej gdyby były wykonane ze stali nierdzewnej. Ruszt takiego grilla powinien być wykonany z żeliwa, który zapewni lepsze trzymanie ciepła, a także taki ruszt łatwiej jest utrzymać w czystości. Wiele grilli gazowych jest wyposażonych w piekarnik, powinien być on głęboki oraz duży, co zapewni lepszy obieg temperatury w jego wnętrzu. Wybierając grilla z piekarnikiem warto jest zwrócić uwagę, aby nie był on wykonany ze stali, gdyż pod wpływem wysokich temperatur może zostać on odkształcony lub powstaną przypalenia.

Siatka przeciw kretom w ogrodzie

kret w ogrodzieCzasem tak się zdarza, że w naszym ogrodzie pojawia się nieproszony gość, a mianowicie – kret. Gdy już się on pojawi, to można zastosować specjalne urządzenia, które go odstraszą. Jednak o tym, aby się on nam nie pojawił na działce można już myśleć przed założeniem ogrodu. W tym celu można użyć takiego produktu jak siatka przeciw kretom. Podczas zakładania ogrodu można ją zamontować wokół działki pionowo. Jednak jeśli zdecydujemy się później na ten krok to siatka na krety także może być zamontowana w sposób poziomy. Zabezpieczy to na przykład nasz trawnik przed pojawieniem się kopców. Siatka przeciw kretom powinna być wykona z materiału odpornego na wilgoć. Najczęściej jest to tworzywo sztuczne BOPP czyli podwójnie orientowany polipropylen, materiał ten jest bardziej wytrzymały od PP.

A może ekogroszek w ogrodzie?

spalany ekogroszekTakże, jeśli nie mamy miejsca w kotłowni, to zawsze w naszym ogrodzie się znajdzie miejsce, aby trzymać tam opał na zimę. Takim opałem może być:

  • drewno
  • węgiel
  • ekogroszek

Jeśli zdecydujemy się na opał ekogroszkiem, to warto jest wybrać ekogroszek workowany. Łatwo jest w ten sposób zachować porządek w ogrodzie, gdyż takie worki można w łatwy sposób poukładać nawet na sobie. Coraz większa liczba osób decyduje się na wybór ekogroszka, jako paliwo do swojego systemu ogrzewania w domu. Ekogroszek ma wiele zalet, po pierwsze jest bardziej kaloryczny, a podczas spalania produkuje mniejsza ilość popiołu. Poza tym podczas jego spalania wydobywa się mniej szkodliwych związków do atmosfery.


Więcej na temat poruszanych zagadnień na:

  • Web-grille.pl – strona internetowa firmy dystrybuującej grille gazowe broil king
  • Energoret.pl – witryna internetowa firmy oferującej ekogroszek workowany
  • Sotex – strona internetowa przedsiębiorstwa sprzedającego siatki przeciw kretom
  • Ogrodinfo.pl – portal internetowy przybliżający zagadnienia ogrodnicze

Podsumowanie

Ogród przydomowy jest bardzo ważnym miejscem do relaksu oraz do wypoczynku. Powinno tam się znaleźć kilka produktów, które wspomogą nasz wypoczynek, a także sprawią, że nasz ogród będzie się prezentował nienagannie.