Przejdź do treści

Wieloczęściowy zestaw kąpielowy

Świeżo upieczeni rodzice najczęściej we dwoje kąpią swoje dziecko z uwagi na konieczność trzymania go rękach podczas mycia. Jednak są pewne produkty i przybory kąpielowe, które znacznie ułatwiają wykonanie tego codziennego rytuału.

Z ilu części się składa zestaw kąpielowy?

wieloczęściowe zestawy kąpieloweRodzice, którym niedawno się urodziło pierwsze dziecko, obawiają się wielu obowiązków, które będą musieli codziennie wykonywać. Pierwsze karmienie, przewijanie, czy kąpiel wywołują lekkie zaniepokojenie i jest to zrozumiałe. W sklepach z artykułami dla dzieci możemy znaleźć wieloczęściowe zestawy kąpielowe, które są stworzone dla takich rodziców. Posiadają one komplet niezbędnych produktów i przyborów umożliwiających swobodną kąpiel niemowlaka. Podstawowym elementem jest wanienka, w której będziemy kąpać dziecko. Może być klasyczna o długości ponad stu centymetrów, albo mniejsza, bardziej kompaktowa. Do wanienki może być dołączona wkładka anatomiczna, na której kładziemy niemowlaka. Ma on swobodę ruchu rączkami i nóżkami, a przy tym jest zabezpieczony przed zbytnim zanurzeniem się. Ważną częścią zestawu są przybory do wykonania manicure rączek i nóżek, czyli są to specjalne nożyczki z zaokrąglonymi końcami, cążki i miękki pilnik. W zestawie nie może zabraknąć grzebienia, albo szczotki do włosów oraz termometru do mierzenia temperatury wody. To ważny element, bo dziecko powinno się kąpać w wodzie, która ma przynajmniej trzydzieści siedem stopni Celsjusza. W zestawie dla niemowlaka znajdują się też ręczniki.

Im więcej elementów w zestawie kąpielowym, tym wyższa jego cena, ale tez wiąże się to z tym, że nie musimy już niczego dokupować. Niektóre zestawy zawierają nawet produkty do pielęgnacji skóry dziecka, czy do mycia oraz specjalny stojak na wanienkę.