Przejdź do treści

Wiosenne porządki – czyli czyszczenie kanalizacji i dywanów

czyszczenie dywanu

Wiosna to czas kiedy wszystko po zimie odradza się do życia. Wielu gospodarzy właśnie wtedy decyduje się na przeprowadzenie gruntownych porządków, zreperowanie usterek i nadanie miejscu zamieszkania dawnego blasku. Jedno z nas wykonują to na własną rękę, inni zaś korzystają z usług firm do tego przeznaczonych. O czym warto pamiętać podczas wiosennych porządków?

Wiosna to dobry moment na czyszczenie dywanów

czyszczenie dywanuUtrzymanie domu w czystości zimą jest chyba niemożliwe. Właśnie po tej porze roku zauważamy na dywanie resztki błota naniesionego wcześniej ze śniegiem, plamę po wigilijnym barszczu i hordy kociego lub psiego futra. Warto pozbyć się tych wszystkich niechcianych zabrudzeń jeszcze przed nadejściem Wielkanocy. W tym celu najlepiej udać się do punktu oferującego pranie dywanów. Żaden polecany w telewizji śniadaniowej produkt, nie wyczyści z niego zabrudzeń tak jak zrobią to fachowcy. Nie jest to także usługa kosztowna – za pranie dywanów z suszeniem nie powinniśmy zapłacić więcej niż 10 złotych za metr kwadratowy.

Mycie okien to podstawa

mycie okienPozostałości po zimie nieelegancko prezentują się także na oknach i firanach. O ile umycie jednego okna nie stanowi dla nikogo większego problemu i wysiłku, to jeśli w grę w chodzi kilka okien i parapetów, z pewnością poświęcimy na nie dużo energii i całą wolną sobotę. By tego uniknąć można zwrócić się do firm sprzątających, które oferują kompleksowe usługi. Oprócz tego w razie potrzeby zajmują się praniem:

  • firan,
  • zasłon,
  • żaluzji okiennych.

Z pewnością od razu zauważymy różnicę, a do pomieszczeń zacznie wpadać więcej światła.

Jakie usługi świadczy pogotowie kanalizacyjne?

kanalizaKażdy kto kiedykolwiek musiał nagle korzystać z pogotowia kanalizacyjnego wie, jak nieprzyjemne są to wypadki. Nie zawsze jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zapchaną rurą lub co gorsza pękniętą. By uniknąć tego typu problemów kanalizacja powinna być regularnie przeglądana. Jeśli już zdarzyła nam się wpadka, konieczne będzie czyszczenie kanalizacji. Delikatną usterkę prawdopodobnie uda się zwalczyć przepychaczem lub spiralą. W przypadku poważniejszych problemów pozostaje nam wezwać pogotowie kanalizacyjne. By uniknąć problemów w przyszłości, warto regularnie stosować środki do udrożniania rur i czyszczenia toalet.

W czym pomoże nam serwis klimatyzacji?

klimatyzacja naprawaPosiadanie klimatyzacji to bardzo przydatne rozwiązanie podczas upalnych dni. Należy jednak pamiętać, że klimatyzacja wymaga regularnego czyszczenia. Zaniedbana powoduje większe zużycie energii, mniejszą skuteczność i skraplanie się wody. Zanieczyszczony filtr może być także środowiskiem, w którym rozwiną się bakterie i drobnoustroje zagrażające zdrowiu domowników. Na co dzień filtr wystarczy oczyszczać zgodnie ze wskazaniami producenta. Zazwyczaj z na dwa tygodnie należy przeczyścić go wilgotną szmatką. Niektóre klimatyzatory posiadają wbudowaną lampkę, której świecące światełko informuje o konieczności wyczyszczenia filtra. W przypadku braku efektów prawdopodobnie należy go wymienić. Raz na jakiś czas klimatyzacja powinna przejść gruntowne czyszczenie. Najistotniejsza jest instalacja oraz kanały. To zajęcie, którego nie wykonujemy samodzielnie – zrobi to za nas serwis klimatyzacji. Wiosna to ostatni moment by zdecydować się na takie zabiegi jeszcze przed nadejściem upałów.


Więcej w tym temacie można znaleźć na:

  • E-proficlean.pl – firma zajmująca się sprzątaniem
  • Tipy.interia.pl – jak szybko posprzątać dom lub mieszkanie
  • Kanalizacja-wroclaw.com.pl – czyszczenie kanalizacji
  • Eldom-instal.pl – serwis klimatyzacji i wentylacji

Podsumowanie

Wiosenne porządki to ważny element przygotowania domu na rozpoczynający się rok. W ich organizacji pomogą nam firmy oferujące specjalistyczne usługi. Warto z nich skorzystać, ponieważ prowadząc prace konserwatorskie bez wiedzy i doświadczenia możemy uszkodzić wyposażenie domu. Wtedy zamiast zaoszczędzić, pogrążymy się w jeszcze większych kosztach.