Wkładki lecznicze do butów

Nasze stopy narażone są każdego dnia na przeciążenie czy uraz. Może to być spowodowane źle dobranym obuwiem albo pracą wykonywaną na stojąco. Wiele zależy też od predyspozycji genetycznych, ukształtowania stopy czy reumatyzmu. Ratunkiem w takiej sytuacji są leki, ćwiczenia albo wkładki do butów.

Wkładki do butów z silikonu

Wkładka silikonowaProblemy ze stopami mogą także dotyczyć ich codziennego użytkowania, przykładowo letnie buty z odkrytymi palcami często okazują się niekomfortowe podczas chodzenia. Wkładka silikonowa to produkt, który pomoże nam odzyskać komfort podczas chodzenia, a także zamortyzuje wstrząsy, które odczuwa stopa podczas poruszania się. Jeżeli w ciągu dnia bardzo dużo stoimy lub chodzimy może pojawić się uciążliwy ból stóp, a w konsekwencji mogą się też pojawić bóle kolan czy nawet kręgosłupa. To dlatego tak istotny jest przede wszystkim wybór odpowiedniego obuwia, a także wkładek, które pomogą odciążyć stopy. Działają one stymulująco, zapewniają sporą ulgę przeciążonym stopom i dzięki temu nasze stopy nie są narażone na ból czy urazy. Silikon medyczny, z którego wykonywane są wkładki posiadają wypustki w specjalnych miejscach, dzięki czemu odciążają śródstopie. W sklepach obuwniczych znajdziemy również wkładki, które stosuje się do butów na przykład odkrytych, w których stopa się ślizga i powoduje to dyskomfort w czasie chodzenia. Specjalne wkładki zapobiegają przemieszczaniu się stopy i sprawiają, że można normalnie chodzić.

Specjalne wkładki z silikonu pomagają odciążyć zmęczoną oraz narażoną na ból stopę. Dzięki nim stopy są bardziej wypoczęte, a ból nie promieniuje dalej. Takie wkładki kosztują niewiele, a potrafią naprawdę poprawić komfort chodzenia i zapobiec dalszym uciążliwym bólom. Warto więc w nie zainwestować, bo dzięki nim unikniemy uciążliwego bólu.