Przejdź do treści

Wybór szkoły jazdy

Jakiś czas temu pomyślałem w końcu o jakichś zmianach. Kończyłem osiemnaście lat i był to dla mnie wyczekiwany moment. W końcu wolność od rodziców i własne życie. Tka mi się przynajmniej wydawało. Mieszkałem w małej miejscowości i codziennie musiałem sporo dojeżdżać do szkoły. Było to męczące, bo trzeba było wstawać ze dwie godziny wcześniej.

Odpowiednia szkoła jazdy

szkoły jazdy - cennik krakówStwierdziłem, że taką podstawą będzie dla mnie zdobycie prawa jazdy. Wyszukałem sobie w telefonie frazę: szkoły jazdy – cennik Kraków i byłem ciekawy, czy znajdę jakąś szkołę na moją kieszeń. Miałem odłożone trochę pieniędzy za wakacyjną pracę. Trafiłem na szkołę jazdy, która prowadziła zajęcia w godzinach dogodnych dla mnie, czyli popołudniami, gdy nie miałem już żadnych lekcji. Szkoła ta akurat była koło mojego liceum, więc bardzo mi to odpowiadało. Na szkoleniu każdy pracownik otrzymał materiały szkoleniowe, ładnie zapakowane w teczkę. W teczce były książki z zasadami ruchu drogowego, pytania przykładowe i różne ilustracje przedstawiające ruch drogowy. Można było robić sobie z tego ćwiczenia, bo na tyle dopiero były odpowiedzi. Najbardziej nie mogłem doczekać się zajęć praktycznych. Jednak żeby się odbyły, trzeba było najpierw zakończyć całą teorię i zdać egzamin wewnętrzny. Dlatego pilnie się uczyłem, by jak najszybciej mieć to z głowy. Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, nawet nie zauważałem, jak uciekał czas.

Mama była ze mnie dumna, że za własne pieniądze opłaciłem kurs prawa jazdy. Nie chciałem od nich pieniędzy, stwierdziłem, że po to poszedłem do pracy. Udało mi się szybko ukończyć kurs teoretyczny, później przyszedł czas na praktyczny i egzamin na koniec. Szkoła jazdy musiała być bardzo dobra, bo udało mi się zdać i teorię i praktykę za pierwszym razem.