Przejdź do treści

Wybór zdrowych soków

  • przez

W produktach, które na co dzień spożywają dzieci, pełno jest chemii, sztucznych dodatków i barwników. Coraz więcej mówi się w prasie i telewizji o ich szkodliwym wpływie na dzieci i ich rozwój. Warto zatem sięgać po naturalne produkty, które dostarczają dzieciom niezbędnych witamin i minerałów. Należy unikać żywności przetworzonej oraz wysokiej zawartości cukru.

Soki naturalne dla dzieci

zdrowe soki dla dzieciAby uzyskać z owoców jak najwięcej ich dobroczynnych składników, do produkcji naturalnych soków należy używać metody tłoczenia na zimno. Dzięki niej owoce zachowują swoje właściwości, a sok pełen jest witamin i minerałów. Producent, produkujący zdrowe soki dla dzieci dba, aby owoce wykorzystywane do produkcji były ze sprawdzonych źródeł. Do uprawy roślin, które wykorzystywane są na soki, nie używa się sztucznych nawozów, a owoce nie są pryskane chemikaliami. Dzięki temu smak soków jest niezwykle bogaty. Producent oferuje swym klientom soki jabłkowe w różnych wariacjach. Klienci poza klasycznym sokiem jabłkowym znajdą również połączenie jabłka z miętą, czarną porzeczką, aronią czy z przyprawami korzennymi. W ofercie znajduje się również sok gruszkowy, pomidorowy czy pomarańczowy. Producent zajmuje się również wytwórstwem BIO soków, które są nieklarowane, owoce, z których się je tworzy posiadają odpowiednie certyfikaty. Soki BIO nie zawierają cukru, barwników oraz konserwantów.

Warto sięgać po naturalne soki, ponieważ nie posiadają one sztucznych barwników czy konserwantów. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji, owoce zachowują swoje właściwości, a soki są niezwykłym źródłem witamin i dbają o zdrowie. Soki z naturalnych owoców polecane są również dla osób, które dbają o linię, ponieważ pomagają one w oczyszczaniu organizmu i pomagają w odchudzaniu.