Przejdź do treści

Wynajem wirtualnego adresu dla usług księgowych

Coraz więcej małych firm decyduje się skorzystać z usług wirtualnego biura. Jest to satysfakcjonujące rozwiązanie w sytuacji, w której nie ma się częstego, bezpośredniego kontaktu z klientami. Takie usługi mogą przydać się zatem niejednemu księgowemu.

Pełna księgowość prowadzona zdalnie

Pełna księgowośćWirtualny adres to ciekawy pomysł na polepszenie wizerunku własnej firmy i świadczonych pod jej szyldem usług. Działalność księgowa może być akurat prowadzona zdalnie. Większość spraw i tak wykonywana jest na komputerze i nie potrzeba do tego prywatnych konsultacji. Księgowa może zatem wykonywać swoją pracę w domowym zaciszu, a aby lepiej zaprezentować swoje usługi księgowe zainwestować w wynajem adresu korespondencyjnego. Tak już jest, że adres domowy niekoniecznie będzie się kojarzył z fachowością. Jeśli natomiast korespondencja będzie krążyła pomiędzy klientami a wirtualnym biurem w dobrej lokalizacji, to biznes robi już dużo lepsze wrażenie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby działać w ten sposób. Tym bardziej, że biura wirtualne oferują często możliwość wynajęcia przestrzeni biurowych na godziny. Niektóre mają także określoną ilość godzin już w wykupionym abonamencie, na który dana firma się decyduje. Poza adresem do korespondencji i jej bieżącą obsługą otrzymuje się zatem także miejsce do spotkań biznesowych. Niezłym wyjściem jest także po prostu jeżdżenie do klienta w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba omówienia jakichś szczegółowych kwestii. Na pewno się on ucieszy, że jego księgowa jest mobilna i nie musi wcale wyjeżdżać z firmy, aby omówić interesujące go kwestie. Nie każda księgowa musi na bieżąco kontaktować się ze swoimi klientami osobiście. Obecne możliwości internetu pozwalają prowadzić rachunkowość przedsiębiorstw zdalnie i na przykład wysyłać dokumenty pocztą czy nawet w części przypadków drogą e-mailową. To wiele ułatwia i pozwala na wybór usług księgowych niekoniecznie znajdujących się w bardzo bliskiej odległości od biznesu.

Wynajem wirtualnego adresu – czy to opcja dla każdego?

Wynajem wirtualnego adresuNa pewno korzystanie z wirtualnego adresu to nie jest możliwość dla każdej działalności. Tam bowiem, gdzie ciągle trzeba spotykać się z klientami czy kontrahentami takie biuro się nie sprawdzi. W przypadku jednak freelancerów czy drobnych działalności, jak na przykład wspomniana jednoosobowa działalność księgowa, takie biuro to duża szansa. Plusy wirtualnego adresu:

  • profesjonalna lokalizacja,
  • obsługa poczty przychodzącej i wychodzącej,
  • czasami możliwość dostarczania poczty,
  • oszczędność kosztów na wynajmie zwykłej przestrzeni biurowej,
  • możliwość odbierania telefonów.

Biura oferujące wynajem adresu korespondencyjnego to już nie rzadkość. Obecnie można zdecydować się na takie usługi już nie tylko w Warszawie, ale we wszystkich większych miastach w kraju. Warto zatem wziąć je pod uwagę, kiedy będzie się chciało robić bardziej profesjonalne wrażenie na potencjalnych klientach.

Rachunkowość przedsiębiorstw w rękach profesjonalistów

RachunkowośćUsługi rachunkowe mogą też dzięki korzystaniu z wirtualnego adresu stać się na przykład tańsze. Wiadomo bowiem, że korzystanie z biura wirtualnie jest dużo bardziej finansowo korzystne niż wynajem zwykłego lokalu. Tania księgowość to zaś przewaga nad konkurencją. Każda firma chce mieć zapewnioną bieżącą obsługę za niebyt wysoką stawkę. Poza tym dzięki wynajmowi takiego adresu księgowa może zająć się wyłącznie swoimi działaniami. Reszta jej nie dotyczy. Nie musi martwić się o kwestie organizacyjne związane chociażby z dbałością o czystość w wynajmowanym lokalu. Także ewentualne zatrudnienie dwóch czy trzech pracowników powinno przebiec bezproblemowo, bowiem można kontaktować się za pomocą sieci. Spotkania okresowe, podsumowujące można zaś zorganizować w wirtualnym biurze czy nawet gdzieś w mieście. Taka działalność jest po prostu wygodna i oszczędza sporo czasu na dojazdy.


Więcej informacji można znaleźć na:

  • Agnik.eu – biuro księgowe z Bydgoszczy
  • Pb.pl – portal dla ludzi posiadających własne firmy
  • Verdena-wirtualnebiuro.pl – wirtualne biuro z Wrocławia

Podsumowanie tematu:

Usługi księgowe mogą z powodzeniem wynajmować adres korespondencyjny. Oczywiście, ta możliwość nie sprawdzi się w przypadku takich firm, które mają wielu pracowników, nad którymi trzeba sprawować ciągły nadzór. Na pewno jednak będzie świetną opcją dla jednoosobowej działalności księgowej lub osoby zatrudniającej zaledwie kilka osób.