Przejdź do treści

Wynajmowanie pokoju w czasie delegacji

Jestem szefową firmy transportowej. Często wysyłam swoich pracowników w różne tereny kraju. Muszę im zapewnić odpowiednie warunki transportu, ale także wyżywienie i zakwaterowanie. Z tym ostatnim jest zawsze najwięcej problemu. Ciężko jest znaleźć pokoje, w których mogliby się zatrzymywać pracownicy, by odpocząć.

Szukanie pokoi na delegacje

wynajem pokoju na delegację pajęcznoSzukam często w Internecie miejsc do noclegu dla pracowników. Czasami też wydzwaniam po różnych hotelach, czy też pensjonatach. Obecnie poszukuję wynajem pokoju na delegację pajęczno. Wysyłam tam jednego pracownika i zależy mi na tym, aby to właśnie tam mógł odpocząć, po ciężkiej pracy. Udało mi się zadzwonić do jednego z hotel, ale okazało się, że wszystko mają już pozajmowane. Podjęłam decyzję, że zadzwonię do schroniska młodzieżowego. Wiem, że tam też można zarezerwować pokój. Zadzwoniłam tam i jak się okazało chętnie przyjmą mojego pracownika na jedną noc, akurat w tym czasie, kiedy ma delegację. Zarezerwowałam więc nocleg. Dodatkowo do tego udało mi się zamówić kolację i śniadanie dla podwładnego. Poinformowałam go o rezerwacji i przygotowałam wszystkie niezbędne dokumenty do delegacji. Na podstawie tego będę mogła mu wypłacić dietę. Pracownik jest bardzo zadowolony. Oboje dobrze wiemy, że gdyby nie było żadnego wolnego pokoju, to musiałby noc spędzić w samochodzie, a tego byśmy nie chcieli w ogóle, bo jest to niewygodna opcja.

Nie zawsze można łatwo znaleźć nocleg dla pracownika, tym bardziej, że delegacje nieraz wypadają w ostatniej chwili. Muszę wtedy mocno się spiąć, by czegoś poszukać. Na szczęście teraz się udało i podwładny będzie mógł spokojnie spędzić noc w ciepłym łóżku i zje ciepły posiłek wieczorem i nad ranem. Pracownik już nie może się doczekać wyjazdu na delegację, co bardzo mnie cieszy.