Przejdź do treści

Wyposażenie cukierni, czyli jakie będą najlepsze witryny?

cukiernia

Posiadanie własnej cukierni będzie wiązało się w wieloma obowiązkami. Zresztą prowadzenie jakiejkolwiek działalności jest w stosunku do nas wymagające. Jeśli chodzi konkretnie o cukiernie ważne będzie nie tylko przyciągnięcie jak największej ilości klientów, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i wysoką jakość naszych produktów. Połączenie tych dwóch aspektów może okazać się całkiem łatwe.

Witryna cukiernicza – odpowiednie wyeksponowanie produktów

cukierniaW pierwszej kolejności chcemy skupić się na tym, żeby zgromadzić w swojej cukierni jak największą ilość klientów. Oczywiście musimy zastosować wiele zabiegów, które w połączeniu dadzą oczekiwany efekt. Bardzo ważna będzie dobra reklama naszej działalności. Jednak w tym przypadku najważniejsze na każdym kroku będzie dbanie o wysoką jakość proponowanych produktów. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak jednocześnie zadbać o jakość naszych wyrobów i zachęcić do ich kupka naszych klientów. Dobrym pomysłem będzie lada i witryna chłodnicza. Oczywiście główne ich zastosowanie to zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania naszych ciast i tortów. Jednak nie należy zapominać o tym, że zastosowanie lady cukierniczej pozwala nam również na odpowiednie wyeksponowanie wyrobów cukierniczych dla oczu naszych klientów. Lady cukiernicze mają efektowny wygląd i przede wszystkim dbają również o dobre oświetlenie zawartości. Nie będzie to widoczne dla klientów, a da naprawdę o wiele lepszy efekt. Nasze produkty mogą przy odpowiednim oświetleniu wyglądać zdecydowanie korzystniej i zachęcić mogą do zakupienia większą liczbę klientów. W ten sposób możemy połączyć zapewnienie bezpieczeństwa żywności

Komory chłodnicze – najważniejsze w kwestii dbanie o bezpieczeństwo

chłodniaJednak poza tym, co jest widoczne dla klientów, w cukierni jest również ważna komora chłodnicza. W ladach przechowywane są pojedyncze egzemplarze proponowanych w ofercie. Konieczne jest zadbanie o odpowiednie przechowywanie pozostałych posiadanych przez nas produktów. W tym celu w każdej cukierni powstają komory chłodnicze. W nich zapewniane są warunki niezbędne do zachowania świeżości i wysokiej jakości wyrobów cukierniczych. Jak zbudowana jest każda komora chłodnicza? Przede wszystkim znajdują się w niej agregaty chłodnicze. Ważne jest jednak również, aby zadbać o odpowiednio uszczelnione drzwi chłodnicze. Oczywiście muszą zostać one wykonane ze specjalnych materiałów. Drzwi chłodnicze są wykonane ze stali nierdzewnej, a pomiędzy warstwami stali znajduje się izolacyjna pianka poliuretanowa. W wyposażeniu każdej komory chłodniczej niezbędne będą regały metalowe, bądź aluminiowe, na których możliwe będzie bezpieczne rozłożenie produktów i ich odpowiednia segregacja. Będzie to z całą pewnością zapewniało sprawniejszą pracę.

Zachęcające wejście do cukierni – drzwi szklane

drzwi Należy również wziąć pod uwagę kilka aspektów estetycznych, które zadbają o odpowiednią ilość klientów w naszej cukierni. Może nie wydawać się to nam oczywiste, jednak niekiedy najdrobniejsze szczegóły mogą mieć decydujące znaczenie. Jakie elementy przez nas zastosowane mogą przynieść oczekiwany efekt?

  • tkaniny dekoracyjne,
  • dekoracje okienne,
  • naklejki na ścianę,
  • fototapeta.

Jeśli dobierzemy w odpowiedni sposób któryś z tych elementów z całą pewnością wnętrze cukierni zyska w oczach klientów, należy jednak pamiętać o tym, żeby wybrane elementy do siebie pasowały, a kolory były charakterystyczne właśnie dla tego miejsca. Całość powinna wyrażać specyficzny charakter. Warto jednak zacząć już od samego wejścia do cukierni. Dobrym pomysłem będą szklane balustrady, produkowane w wielu zakładach szklarskich we Wrocławiu, zamontowane na schodach wejściowych. Będzie to wywierał pozytywny efekt na klientach, gdyż balustrady szklane są dość nowoczesne. Balustrady drewniane mogą nie są niczym wyjątkowym, a dodatkowo nie jest łatwo dbać o ich odpowiedni stan. Takie samo wrażenie wywrzeć mogą drzwi szklane. Jeśli nasza cukiernia mieści się na dwóch poziomach, szklane balustrady zastosowane w środku, również mogą nadać pomieszczeniu ładnego wyglądu. Przede wszystkim nadają one wrażenia większej przestrzeni.


Źródła:


Podsumowanie:

Bez dwóch zdań, prawidłowe funkcjonowanie cukierni będzie uzależnione od tego jakie elementy wyposażenia wybierzemy. Kluczowe znaczenie będą miały wybrane przez nas witryny cukiernicze, które będą spełniać dwie funkcję jednocześnie.