Przejdź do treści

Wyposażenie myjni – co powinno się znaleźć?

Zdecydowana większość z nas posiada w dzisiejszych czasach własny samochód. Często zdarza się, że każdy członek rodziny ma swoje własne auto. Oczywiście generuje to różnego rodzaju zanieczyszczenia dla środowiska, jednak przede wszystkim mnoży to koszty utrzymania samochodów. Nie tylko należy regularnie kupować paliwo, ale również trzeba dbać o odpowiednią konserwację auta. Dlatego właśnie co raz częściej korzystamy z myjni samochodowych.

Wyposażenie myjni samochodowej – podstawowe elementy

Wyposażenie myjni Oczywiście to, że co raz częściej korzystamy z myjni samochodowych spowodowane jest również naszym brakiem czasu. Ale nie tylko, również tym, że stajemy się co raz bardziej wygodni i przyzwyczajamy się do pewnego rodzaju luksusu. Niektórzy z nas nie mają również miejsca, w którym samodzielnie można umyć samochód. Dlatego właśnie zainwestowanie we własną myjnię samochodową wydaje się być genialnym pomysłem na interes. Jakie są rodzaje myjni? Możemy spotkać się z myjniami:

  • portalowymi
  • tunelowymi
  • ręcznymi
  • bezdotykowymi

Oczywiście najbardziej popularna z nich jest zdecydowanie myjnia portalowa. Jest to myjnia, która znajduje się na stacjach paliwowych. Jest nazywana również myjnią bramową, ze względu na rodzaj konstrukcji, na której podstawie działa. Nad samochodem porusza się brama wyposażona w niezbędne elementy. Wykorzystują one zamknięty obieg wody, co pozwala na spore oszczędności. Na bramie zamontowane są szczotki, suszarka i urządzenia nanoszące środki chemiczne.
Kolejna co raz częściej spotykana forma myjni to myjnia bezdotykowa. Jest to rodzaj myjni samoobsługowej, która swoje działanie opiera na ciepłej wodzie pod dużym ciśnieniem i środkach chemicznych czyszczących. Wybranie takiej opcji na umycie swojego samochodu zapewnia ograniczenie kosztów i czasu. Jednak każda myjnia takiego rodzaju powinna zostać wyposażona w system uzdatniania wody, aby środki chemiczne nie dostawały się do gleby.
Jeśli chodzi o wyższe koszty umycia samochodu i poświęcenie na to większej ilości czasu, zdecydowanie należy wspomnieć o myjniach tunelowych i ręcznych. Oczywiście jednocześnie zapewnią one najdokładniejsze umycie naszego auta. W myjni tunelowej, dzięki zastosowanym automatycznie działającym szczotkom i systemom bramek chemicznych i płuczących, samochód wygląda jak nowy, a jego lakier jest odpowiednio zabezpieczony. Myjnia ręczna bazuje na działaniu piany aktywnej, ’

Regały sklepowe – w każdej myjni ręcznej

Regały sklepoweO ile wyposażenie myjni bezdotykowej nie należy do skomplikowanych, o tyle myjnia ręczna zakłada użycie o wiele większej ilości elementów wyposażenia. Przede wszystkim mycie ręczne odbywa się w specjalnego rodzaju halach, na których odbywa się czyszczenie samochodu przez jej pracowników. Oczywiście muszą oni mieć dostęp do wielu rodzajów środków chemicznych. Czasami piana aktywna razem z woskiem może nie wystarczyć, a klient zażyczy sobie wykonanie dodatkowej usługi, chociażby czyszczenia samochodu w środku. Dla usprawnienia pracy na myjni ręcznej zdecydowanie powinny znaleźć się tam regały magazynowe. Mogą one zostać postawione już na hali do mycia, ale również w magazynach ze środkami chemicznymi i kosmetyka samochodową. One również muszą być przechowywane w odpowiedni sposób. To samo dotyczy różnego rodzaju czyścików czy tkanin do wykonywania mycia. Jeśli klient wjeżdża do myjni i wysiada z samochodu, warto również wyposażyć się w niezbędne elementy reklamowe. Podczas czekania będzie mógł on zapoznać się z naszą ofertą. Oczywiście dobrze będzie również postawić przy kasach regały sklepowe, które umożliwią zwiększenie sprzedaży. Klient może kupić dla siebie jakiś kosmetyk do samochodu lub chociażby odświeżacz powietrza.

Ogrodzenia – czy są niezbędne przy myjniach

Ogrodzenia Należy również zadbać o odpowiednie otoczenie myjni. Zdecydowanie dla większej wygody powinno się zastosować kostkę brukową na wjeździe. Jednak czy konieczne będzie zamontowanie ogrodzenia? Będzie to uzależnione od rodzaju, jednak w każdym przypadku ogrodzenie może stanowić dodatkowy element estetyczny myjni.
Przede wszystkim ogrodzenie zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo, dlatego w przypadku myjni ręcznej korzystnie będzie założyć chociażby ogrodzenie kute, które będzie trwałe i estetyczne. Myjnie te są czynne w określonych godzinach, więc jak najbardziej po godzinach należy zabezpieczyć całość terenu. Myjni bezdotykowa czynna jest całą dobę dlatego właśnie zazwyczaj umieszcza się je na otwartej przestrzeni.


Więcej można przeczytać na:


Podsumowując:

Zdecydowanie wyposażenie myjni będzie uzależnione od jej rodzaju. Pod względem wyposażenia najwięcej elementów technicznych ma myjnia tunelowa. Jeśli chodzi o te elementy dodatkowe, zdecydowanie myjnia ręczna wysuwa się na prowadzenie.