Przejdź do treści

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Pokój dziecka powinien być dla niego oazą i miejscem gdzie lubi spędzać czas. Aby tak było, konieczne jest odpowiednie jego wyposażenie, kolor ścian i rodzaj dodatków. Pokój dla malucha jest urządzany zgodnie z jego płcią i upodobaniami. Im starsze dziecko, tym większe ma wymagania.

Akcesoria dziecięce dla chłopców i dziewczynek  

akcesoria do pokoju dziecięcegoWyposażenie pokoju dla dziecka w pierwszych latach jego życia różni się tylko kolorem w zależności od jego płci. W każdym musi się znaleźć łóżeczko, przewijak, fotel i meble do przechowywania ubranek. W miarę upływu lat, miejsce przewijaka zastępują meble i regały na książki, oraz zabawki. Akcesoria do pokoju dziecięcego, to przede wszystkim przeróżne pudełka na drobne przechowywanie, poduszki dekoracyjne na łóżku, czy mały namiot typu wigwam. W małym pokoju nie mamy dużo możliwości, ale w dużym możemy zamieścić domek dla lalek małej księżniczce, lub tor wyścigowy dla małego rajdowcy. Ważne jest właściwe oświetlenie, to nad łóżeczkiem i oświetlające cały pokój. Rodzice często kupują popularne konie na biegunach, które się świetnie nadają na prezent dla parolatka. Wystrój pokoju dziecka jest pełen akcesoriów do zabawy i dekoracji, które razem tworzą infantylny klimat jaki dzieci uwielbiają. Kolorowe lampki, czy projektor światła dający kolorowe strumienie świetlne na suficie, lub ścianie, są produktami, które pobudzają wyobraźnie maluchów i sprawiają, że lubią spędzać czas w swoim pokoju. Ciekawym przedmiotem jest lampka wisząca na ścianie z pozytywką, którą można umieścić nad łóżkiem.

Dla dziewczynek rodzice kupują specjalne baldachimy, które się montuje nad łóżeczkiem w celu ochrony przed światłem i owadami. Dodatkowo stanowi on gustowny element wyposażenia pokoju dziecięcego. Dzieci lubią mieć w pokoju różne akcesoria, które ładnie wyglądają i można się nimi bawić.