Przejdź do treści

Wysoka skuteczność tlenoterapii

Tlen jest potrzebny każdej żywej istocie do życia. Trafia on do naszych płuc, ale także do wszystkich komórek, dzięki czemu wszelkie procesy zachodzą bez zakłóceń. Problem się pojawia, kiedy wdychamy zbyt mało tlenu, a co gorsza słabej jakości.

Na czym polega zabieg tlenoterapii?

skuteczna tlenoterapia hiperbaryczna - wrocławPozornie może się wydawać, że terapia, w której środkiem leczniczym jest tlen, nie będzie skuteczna, bo nie wykorzystuje żadnych środków. Nie mniej jednak jest wręcz odwrotnie. Leczenie tlenem nazywa się tlenoterapią i jest stosowane u pacjentów z przeróżnymi schorzeniami. Jeżeli interesuje nas skuteczna tlenoterapia hiperbaryczna – Wrocław jest miastem, w którym jest kilka ośrodków wyposażonych w specjalną komorę. Żeby skorzystać z takiego zabiegu, należy posiadać skierowanie od lekarza specjalisty lub też samodzielnie wykupić serię zabiegów. Każdy z nich jest przeprowadzany w komorze hiperbarycznej, która jest pewnego rodzaju szczelnie zamkniętą przestrzenią. Na rynku dostępne są komory jednoosobowe, dwuosobowe lub kilkunastoosobowe, które mogą posiadać miejsca siedzące, leżące lub stojące. Jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu tlenoterapii, to najczęściej jest to od trzydziestu do sześćdziesięciu minut, w trakcie których jest przeprowadzana jedna przerwa. W komorze hiperbarycznej tlen ma możliwość przenikania do komórek, dzięki czemu jest zapewnione znacznie lepsze i szybsze natlenienie organizmu. Jest to metoda, którą stosuje się przy chorobie dekompresyjnej, zatruciu tlenkiem węgla czy też w oparzeniach.

W trakcie tlenoterapii pacjenci mają podawany czysty tlen pod trzy razy większym ciśnieniem, dzięki czemu rezultaty są zaskakujące. Każdy może skorzystać z zabiegu w kabinie hiperbarycznej, ponieważ jest on powszechnie dostępne w wielu placówkach medycznych.