Przejdź do treści

Wytrzymała siatka na gołębie

 

Ptaki takie jak gołębie, sroki czy kawki, są stałymi mieszkańcami miast, którzy są często dokarmiani w miejscach publicznych. To sprawia, że dobrze się tu czują i szukają sobie najkorzystniejszych miejsc do założenia gniazda.

W czym pomagają siatki balkonowe?

siatka balkonowa na gołębiePtaki choć piękne, potrafią sprawić wiele kłopotu mieszkańcom miast, szczególnie jeżeli upatrzą sobie ich okna czy balkony. Jednym niszczą kwiaty i hałasują, a innym brudzą parapety i podłogę na balkonie, co sprawia, że nie są mile widziane. W związku z tym ludzie chcą się ich pozbyć, ale nie jest to takie łatwe, bo odstraszanie czy wystawienie atrapy drapieżnika niewiele zmienia. Najlepiej się tu sprawdzi siatka balkonowa na gołębie, którą można dopasować do każdego miejsca. Jej montaż jest bardzo prosty i szybki, a do tego nie wymaga użycia młotka, gwoździ czy śrub. Wystarczy do siatki dokupić specjalne haczyki lub też wykorzystać elementy konstrukcji balkonu, aby ją dokładnie przymocować. Jest ona w całości wykonana z polietylenu, w formie kilku cienkich żyłek. Jest bardzo wytrzymała, odporna na rozerwania i działanie negatywnych czynników atmosferycznych takich jak śnieg, mróz, deszcz czy promienie słoneczne. Można ją założyć nie tylko na balkonie, ale również na oknie, filarach czy gzymsach. Jest to obecnie jedna ze skuteczniejszych metod na zabezpieczanie różnych powierzchni przed ptakami, a do tego jest bezpieczna. W sprzedaży są dostępne siatki o różnej średnicy oczek, dzięki czemu dopasujemy ją do rodzaju ptaków.

Poza siatkami, na rynku można też znaleźć kolce przeciw ptakom, które idealnie się sprawdzają na poręczach czy parapetach. Jednak w porównaniu do siatki są bardziej widoczne i mogą przeszkadzać w codziennym korzystaniu z miejsc, które upatrzyły sobie ptaki.