Przejdź do treści

Zabudowy szklane i grafika na szkle – akcesoria łazienkowe i kuchenne

Konstrukcje ze szkła wykonuje się w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Pełnią funkcję stylowego wykończenia wnętrz, a także zwiększają komfort użytkowania obiektów. Szklane systemy ścianek działowych pozwalają tworzyć zabudowę stałą i tymczasową.

akcesoria kuchenneRozwiązania systemowe służą powstawaniu oddzielnych stanowisk pracy, boksów i parawanów. Najczęściej wykorzystywane są w pomieszczeniach biurowych, ponieważ gwarantują skuteczny podział przestrzeni, jednocześnie nie ograniczając dostępu światła. Sprzyjają również pracy zespołowej, zapewniając maksymalny komfort dysponowania pojedynczymi stanowiskami, funkcjonującymi w szerszym kontekście całej powierzchni biurowej. Kolejnym atutem, jaki posiadają zabudowy szklane, jest ich mobilność. Umożliwiają konstruowanie sezonowej zabudowy ogrodów zimowych, balkonów, tarasów, pomieszczeń użytkowych i stanowisk handlowych. Tego rodzaju systemy wykonuje się z hartowanego lub laminowanego szkła, które jest bezpieczne w montażu i późniejszej eksploatacji.

W obrębie stałej zabudowy istnieje możliwość wstawienia szklanych drzwi, montowanych w drewnianych ościeżnicach, albo z wykorzystaniem punktowych mocowań i zawiasów. Szklane drzwi to rozwiązanie odpowiednie dla pomieszczeń niezbyt dużych i stosunkowo ciemnych. Wszelkiego rodzaju przeszklenia rozjaśniają niedoświetlone wnętrza i optycznie je powiększają. Do zabezpieczenia klatek schodowych i balkonów stosuje się szklane balustrady. Dla zwiększenia funkcjonalności tego rodzaju wyposażenia, stosuje się montowane dodatkowo systemy poręczy, wykonane z drewna i aluminium. Balustrady z łączonych materiałów sprawdzają się jako stylowe wykończenie eleganckich aranżacji.

 

Wyposażenie kuchni i łazienek

akcesoria łazienkoweSzczególnym rodzajem szklanej zabudowy są akcesoria kuchenne i łazienkowe. Szklane panele kuchenne mogą być z powodzeniem stosowane zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych. Hartowane szkło jest materiałem odpornym na urazy mechaniczne, podobnym pod względem wytrzymałości do kamienia polerowanego. Tego rodzaju instalacje są odporne na wysokie temperatury, nie ulegają zarysowaniom i nie tłuką się pod wpływem przypadkowych uderzeń. Okładziny szklane wykonywane są najczęściej bezpośrednio nad blatem kuchennym, zwiększając tym samym komfort użytkowania przestrzeni roboczej. Szkło lakierowane sprzyja utrzymaniu czystości, jest odporne na zmywanie i działanie środków chemicznych. Ponadto akcesoria kuchenne dostępne są w wielu wzorach i kolorach, umożliwiając wykonanie stylowych aranżacji pomieszczeń.

Przeszklone wyposażenie łazienek to łatwy sposób na efektowny design. Szklane kabiny prysznicowe i parawany nawannowe to nowoczesne akcesoria łazienkowe, które optycznie powiększą pomieszczenie i poprawią komfort użytkowania. Panele szklane, wykorzystywane coraz częściej zamiast płytek i kafli, nie wymagają stosowania fugi, są tym samym wygodne w utrzymaniu i na dłużej zachowują estetyczny wygląd. Instalacje ze szkła mogą być lakierowane na dowolny kolor, umożliwiają również wykonanie dowolnych wzorów graficznych.

 


 

 

daszki szklaneŹródła:

 


 

 

Grafika na szkle

grafika na szkleSzkło, jako materiał dekoracyjny, świetnie nadaje się do sporządzania ozdobnych paneli i przeszklonych elementów wyposażenia. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się instalacje z nadrukiem cyfrowym, wykonywanym farbami utwardzanymi promieniami UV. Wzornictwo uzyskane w ten sposób jest odporne na zmywanie i działanie wysokich temperatur.

Nieograniczone możliwości graficzne pozwalają na sporządzanie wzorów dostosowanych do indywidualnych oczekiwań klienta i wymagań projektowych.

 

Dodaj komentarz