Przejdź do treści

Zadbany trawnik kluczem do pięknego ogrodu

  • przez

Każdy chciałby mieć na własność piękny ogród, który jest miejscem wypoczynku i różnych aktywności fizycznych. Jedną z najważniejszych części ogrodu jest dobrze zadbany, krótko przystrzyżony trawnik. Każdy, kto ma ogród powinien zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość trawnika. Gdy on będzie odpowiednio wyglądał, cała reszta będzie tylko dopełnieniem.

Obrzeża nadają kształt trawnikom

obrzeża trawnikoweWłaściciele prywatnych ogrodów dość rzadko zdają sobie sprawę z tego, że o końcowym efekcie wizualnym nie do końca decydują zasadzone w odpowiednim miejscu ozdobne rośliny. Można naprawdę wyisliić się sadzeniem i pielęgnacją krzaków czy kwiatów, jednak to jakość trawnika będzie ostatecznie decydować o tym, jak wizualnie odbieramy ogród. O co więc warto zadbać? Przede wszystkim o jakość trawy. Czasami bardziej opłaca się zainwestować pieniądze w lepsze nasiona i mieć na długie lata spokój, niż co kilka lat wymieniać cały trawnik. Bardzo ważne jest też odpowiednie nawodnienie, do czego przydają się automatyczne spryskiwacze. Do tego trawnik powinien być przycięty i najlepiej, żeby miał jasno wyznaczone granice. Wygląda to wtedy bardziej estetycznie. W wykańczaniu trawników najlepiej sprawdzają się obrzeża trawnikowe, które pozwalają nadać dowolny kształt danemu fragmentowi ogrodu. Można dzięki nim w prosty i elegancki sposób oddzielić chodnik od trawy czy wydzielić poszczególne strefy w ogrodzie. Dzięki obrzeżom możemy na środku trawnika na przykład zasadzić kwiaty i oddzielić je od trawy, dzięki czemu nie narażamy się na chwasty.

Zadbany trawnik to ogromna część sukcesu, jak chodzi o piękny ogród. Dopełnieniem są wszelkiego rodzaju kwiaty i krzaki. Żeby trawnik wyglądał schludnie, warto zadbać nie tylko o jakość i długość samej trawy, ale też o odpowiednie wykończenie i nadanie trawnikowi kształtu, do czego idealnie nadają się specjalne obrzeża.