Przejdź do treści

Zakup komputera stacjonarnego

  • przez

 

Dla każdego użytkownika inny model komputera będzie najlepszy, ponieważ będzie go wykorzystywać w odmienny sposób. Dlatego też nie ma jednego, uniwersalnego modelu komputera stacjonarnego czy przenośnego, który sprawdzi się w każdym przypadku.

W jakiej cenie kupimy komputer stacjonarny?

komputery stacjonarne cenaBez wątpienie najlepsze i najnowszej generacji komputery kosztują nawet po dziesięć tysięcy złotych, ale na nie nie każdego stać. Poza tym, jeżeli potrzebujemy go do tego, by raz na czas oglądnąć firm, posłuchać muzyki czy poczytać strony internetowe, to bez sensu wydawać tyle pieniędzy. Dobre komputery stacjonarne cena ich zaczyna się od około dwóch tysięcy złotych, a więc nie jest ona zbyt wysoka jak na taki sprzęt. Stacjonarne modele doskonale się sprawdzają w domu lub w biurze, ponieważ mają bardzo dobre parametry, dużą moc i sporo miejsca na dysku do zapisywania danych i programów komputerowych. Dla osób, które niewiele korzystają z komputera, wystarczający będzie jeden dysk twardy, natomiast dla tych, którzy pracują na kompie, uczą się relaksują, to lepiej się sprawdzi model z dwoma dyskami. Liczy się też obudowa sprzętu, ponieważ plastikowe mają słabą jakość i szybko ulegają uszkodzeniom, lepiej wybrać metalową. Trzeba też zwrócić uwagę na tryb pracy, czyli czy komputer cicho pracuje. Im lepsze komponenty są zainstalowane w komputerze, tym wyższą ma on cenę, dlatego wyśrodkować swoje potrzeby i określić, które elementy muszą być wysokiej jakości, a które mogą być przeciętne lub gorsze.

Jedne z droższych są modele komputerów dla graczy, ponieważ zawierają mnóstwo ważnych dodatków, które zwiększają wydajność i jakość sprzętu. Dobrej klasy komputer stacjonarny z pełnym wyposażeniem powinien kosztować od dwóch do nawet czterech tysięcy złotych.