Przejdź do treści

Zakup oleju jojoba

Coraz częściej kobiety rezygnują z drogeryjnych kremów na rzecz domowej pielęgnacji ogólnie dostępnymi preparatami. Do pielęgnacji skóry najlepiej się sprawdzają naturalne olejki, które są bogate w cenne witaminy i minerały.

Jakie działanie wykazuje olejek jojoba?

olej jojoba cenaCzytają skład popularnych kosmetyków do twarzy czy ciała można napotkać na długą listę chemicznych składników, których symbole nic nam nie mówią. Zdecydowanie lepsze już będą naturalne kosmetyki, które mają tylko roślinne i owocowe wyciągi oraz olejki pochodzące z natury. Bardzo często zawierają olejek jojoba, który jest znany od wieków i ceniony za swoje wszechstronne działanie. Jeżeli chcemy kupić sam olej jojoba cena za pięćdziesiąt mililitrów wyniesie około dwudziestu złotych. Tak naprawdę nie jest on olejem, a rodzajem wosku wytwarzanego z krzewu rosnącego w Afryce, Hiszpanii i Ameryce południowej. Jest on produkowany przez tłoczenie na zimno, zatem posiada wszystkie cenne składniki. Co najważniejsze w jego zastosowaniu, to to, że nie jełczej przez co można go używać przez wiele lata po otwarciu. Jest on idealny dla osób, które nie lubią czuć na skórze tłustego filmu, ponieważ błyskawicznie się wchłania. Stosowanie olejku jojoba pomaga w regulacji produkcji sebum, które stanowi naturalną ochronę naszej skóry. Skład chemiczny oleju jojoba jest bardzo zbliżony do ludzkiego sebum, dlatego też mogą go stosować osoby z tłustą, a także suchą cerą. Ponadto działa na skórę silnie nawilżająco i wzmacniająco.

Najtaniej go na pewno kupimy w sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą naturalnych olejków. Dostępny jest w pojemności pięćdziesięciu, stu i dwustu pięćdziesięciu mililitrów, w formie szklanych buteleczek. Należy go przechowywać w zaciemnionym miejscu.