Przejdź do treści

Zalety oklejania samochodów

 

Usługi obejmujące oklejanie samochodów stają się coraz bardziej popularną formą zabezpieczenia karoserii przed różnego typu uszkodzeniami. Jest to rozwiązanie idealne zarówno w przypadku samochodów, które dopiero opuściły salon samochodowy, jak i dla używanych egzemplarzy. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z oklejania samochodu i w jaki sposób przebiega wykonanie takiej usługi?

Korzyści płynące z oklejania samochodu

oklejenie samochodu - gdańskStandardowo na samochody aplikowana jest folia winylowa, która jest przyklejana na odpowiednio przygotowaną karoserię. Grubość jednej warstwy folii wynosi koło stu mikronów, co stanowi wartość zbliżoną do tej, którą ma jedna warstwa lakieru w samochodach japońskich czy koreańskich. Gdy interesuje nas oklejenie samochodu – gdańsk to właściwe miejsce do zamówienia takiej usługi. Po prawidłowym nałożeniu folia ochronna w sposób ścisły przylega do karoserii, przez co staje się czymś w rodzaju dodatkowej warstwy lakieru. Różnica w tym przypadku polega na tym, że rysy musimy usuwać z lakieru i jest to raczej kosztowne, a folia ochronna może zostać w każdym przypadku zdemontowana. Po zdjęciu folii nie pozostają na lakierze żadne ślady, zarówno po niej, jak i po ewentualnych drobnych uszkodzeniach. Dlatego coraz większa liczba właścicieli samochodów, zarówno prywatnych jak i firmowych pokonujących znaczne odległości, zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku pojazdów, które często pozostawia się na ciasnych parkingach, jak i na tych, które poruszają się z dużymi prędkościami. W takich wypadkach nawet drobne kamyki, które wydostają się spod kół samochodów jadących przed nami, mogą powodować nieestetyczne ślady na lakierze. Zastosowanie folii na lakierze pozwala pozbyć się problemu, ponieważ unikamy powstawania odprysków.