Przejdź do treści

Zaskakująco funkcjonalne skrzyniopalety

Właściwe składowanie przedmiotów w magazynie jest niesamowicie ważną kwestią. Przede wszystkim wpływa to na różne aspekty funkcjonowania takiego miejsca. Odpowiednia segregacja wszelkich palet umożliwia znacznie łatwiejsze i sprawniejsze ich znajdowanie, dzięki czemu wiele procesów przebiega szybciej. Dobranie właściwych środków wpływa także na bezpieczeństwo towarów.

Wykorzystanie skrzyniopalet w magazynie

skrzyniopaletyStandardowo w magazynie przechowuje się towary na paletach, które umieszczane są na odpowiednich półkach. Jest to sposób który pozwala na maksymalną oszczędność przestrzeni i skuteczną organizację miejsca pracy. Metoda ta znana jest już od dziesiątek lat i przez cały czas używana jest dokładnie w ten sam sposób. Jednym z większych problemów w takim miejscu jest przechowywanie dużej ilości, luźnych elementów, które nie mogą zostać umieszczone na standardowej palecie. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem są skrzyniopalety, które umożliwiają swobodne przechowywanie luźnych elementów wewnątrz nich. Są to standardowe palety z dodatkowo instalowaną, metalową skrzynią. Jej ścianki zapobiegają aby cokolwiek z wewnątrz takiej palety wypadło na zewnątrz. Dlatego też jest to rozwiązanie niesamowicie praktycznie w takiej sytuacji. Zależnie od wybranego modelu skrzyniopalety, takie metalowe obramowanie może być zarówno zamykane od góry, jak i stale otwarte od góry. Wszystko tutaj zależne jest od potrzeb i składowanego towaru. Skrzynie zamykane od góry polecane są przy towarze małym i podatnym uszkodzenia, tak aby nic nie dostało się od góry do środka, ani żeby on nie został uszkodzony.

W magazynie w którym pracuje niedawno dodatkowo wprowadzili właśnie tego typu skrzyniopalety, które sprawdzają się wyśmienicie. Użytkowanie ich znacznie usprawnia naszą pracę, a składowane w nich towary są w zupełności bezpieczne i zwykle nigdy nie zostają w żadnym stopniu uszkodzone, a można je wewnątrz dodatkowo posegregować.