Przejdź do treści

Zdrowe mleko na kolki

  • przez

Karmienie noworodków i niemowląt często sprawia mamom niemałe kłopoty, ponieważ dzieci choć potrafią ssać, to nie zawsze robią to we właściwy sposób. Bywają też matki, które nie karmią piersią, tylko od samego początku mlekiem modyfikowanym.

Czy mleka modyfikowane są lepsze od naturalnego?

mleko na kolkiPediatrzy zalecają, aby przynajmniej do końca szóstego miesiąca życia karmić maluchy wyłącznie mlekiem z piersi, gdyż stanowi ono idealną mieszankę składników. Zawiera ono wszystkie potrzebne witaminy, minerały, białka i enzymy, a także przeciwciała i wodę. Kiedy mama nie może karmić dziecka piersią lub produkcja mleka się już skończyła, to konieczne jest podawanie mleka modyfikowanego. Co prawda nigdy nie będzie ono tak wartościowe jak mleko mamy, ale z powodzeniem dostarczy maluchowi wszystkich koniecznych dla zdrowia i rozwoju składników. Jest ono sprzedawane w postaci proszku, który rozpuszcza się w przegotowanej wodzie o temperaturze około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. W zależności od wieku dziecka, kupimy mleko przeznaczone od urodzenia do pierwszego roku życia, od pierwszego do drugiego roku i od drugiego do nawet szóstego roku życia. Ponadto dostępne jest też mleko na kolki, które pozwala w skuteczny sposób poradzić sobie z bolesnymi dolegliwościami, które wynikają z nagromadzonego w układzie pokarmowym powietrza. W jego składzie znajdziemy witaminy, minerały, a także specjalne enzymy i białka ułatwiające trawienie. Jego przygotowanie i podawanie zalecane jest w taki sam sposób jak pozostałe rodzaje.

Jeżeli chodzi o zakup mleka na kolki, to z pewnością kupimy je w niejednej aptece, drogerii czy w sklepach internetowych. Mają one cenę bardzo zbliżoną do innych rodzajów mlek i pakowane są w pięćset gramowe puszki lub torebki trzystu gramowe.