Zewnętrzne kamery ruchome

  • by

Ochrona parkingu nie należała do naszych zadań, i nie poświęcaliśmy zbyt wiele czasu na monitorowaniu tego, co dzieje się na zewnątrz, mając wystarczająco dużo roboty z naszymi głównymi zadaniami. Po wielu skargach i interwencjach, jednak, kierownictwo zdecydowało się założyć zewnętrzne kamery, choćby tylko po to by móc lepiej radzić sobie z klientami.

Obrotowa kamera zewnętrzna

kamery obrotowe ip zewnętrzneZewnętrzne kamery miały niski priorytet, gdyż nie było potrzeby ciągłego monitorowania parkingu. Dlatego też wybrano do tego celu dwie kamery obrotowe ip zewnętrzne. Były one dokładnie takie same, jak reszta obrotówek w całym obiekcie z tą różnicą, iż posiadały dodatkową izolację, chroniącą kamerę przed wpływem zimna, czy nadmiernego nasłonecznienia. Miały dobrej jakości obraz, duże możliwości jego zbliżenia oraz łatwą regulację i sterowanie, wszystko wedle zaleceń operatorów. Zostały w nich także zamontowane specjalne szyby, które były pokryte warstwą antystatyczną, zapobiegającą gromadzeniu się kurzu na obiektywie i osłonie, bardzo przydatny dodatek na zewnątrz obiektu. Z racji iż nie miały być one stale obsługiwane, zostały tuż po instalacji zaprogramowane w tryb automatyczny tak, by monitorować cały teren parkingu, podzielony pomiędzy kamery na dwie części. Ustawiony ruch patrolu był powolny, więc osoba przeglądająca mogła dokładnie obejrzeć dane miejsce, zanim obrót kamery ustawił je poza polem widzenia.

Mogły być one także ręcznie sterowane, w przypadku konieczności interwencji na parkingu i pomimo naszego dość sceptycznego podejścia do monitorowania zewnętrznego terenu, przydały się one wiele razu od czasu ich instalacji. Sama ich obecność pomagała nieraz rozluźnić napięte sytuacje z klientami, a także była dla nas pomocą przy wielu zdarzeniach.