Przejdź do treści

Znalezienie ziarnistej kawy w osiedlowym sklepie

  • przez

Firma, w której pracowałam ostatnio mocno się rozwinęła. Przenieśliśmy się do większej siedziby i w końcu było do dyspozycji pomieszczenie socjalne, gdzie można było zjeść śniadanie. Był tam duży stół, lodówka i szafki. Po jakimś czasie szef kupił dla pracowników ekspres do kawy.

Regularne kupowanie kawy w osiedlowym sklepie 

kawa sklepKawę z ekspresu piłam tylko w kawiarniach, bo w domu nie miałam urządzenia. Stwierdziłam, że skoro mam możliwość, żeby na co dzień pić taką smaczną kawę, to muszę to wykorzystać. Ekspres był na kawę ziarnistą, dlatego musiałam się w taką zaopatrzyć. Wiedziałam, że z ekspresu, to o wiele lepiej będzie mi smakowała kawa sklep osiedlowy, który mieścił się blisko mojego domu miał dość spory asortyment, dlatego zdecydowałam się tam wejść. Nie znałam się na kawach i liczyłam, że ekspedientka mi nieco pomoże w tym temacie. Widziałam, że w sklepie było kilka rodzajów kawy ziarnistej i poprosiłam ekspedientkę, żeby podpowiedziała mi, którą wybrać. Ona zapytała jaką kawę najbardziej lubię i na podstawie tych informacji poleciła mi jedną konkretną. Miała ona delikatny i kremowy smak. Zdecydowałam się kupić na początek małe opakowanie kawy, bo chciałam się upewnić, że rzeczywiście będzie mi smakowała. Następnego dnia w pracy zrobiłam sobie kawę. Jeszcze nigdy tak dobrej kawy nie piłam. Od razu po pracy weszłam do sklepu osiedlowego, żeby podziękować ekspedientce za polecenie tej konkretnej kawy. Kupowałam ją regularnie, gdyż była najlepsza.

Przestałam pić kawę sypaną i rozpuszczalną. Korzystałam codziennie z ekspresu i kawa ta smakowała mi najlepiej. Zaczęłam nawet odkładać pieniądze, żeby kupić sobie taki ekspres do domu. Lubiłam pić kawę i wiedziałem, że w pełni to urządzenie wykorzystam, więc warto je kupić.